network

Pärnumaa Vabatahtlike Keskus oli abiks YIFE-de ekskursioonil

Sel suvel 23.-30. juulini kogunes Jõulumäele rahvast kõikjalt maailmast, sest Noorteühing Eesti 4H korraldas seal rahvusvahelise IFYE konverentsi.

IFYE (International Farm Youth Exchange) ehk rahvusvaheline maanoortevahetus on ülemaailmne programm, mille kaudu saab noor elada kolm kuni kuus kuud välismaal eri peredes. Juuli lõpus toimuvale konverentsile olid oodatud need, kes on IFYEna välismaal elanud. Jõulumäel toimus 58. Euroopa IFYE konverents, Eestis leidis see aset esimest korda.

Seitsmepäevase konverentsi eesmärk oli tutvustada välismaalastele meie riiki ja kultuuri. Ühes Kodukandi liikumisega korraldati külakogukonnaga tutvumise päev.

Teisipäeval 26. juulil jagatakse kõik osavõtjad gruppidesse, et viia nad Pärnumaa Kodukandi küladesse. Sellel oli abiks ka Pärnumaa Vabatahtlike keskus. Aktiivsed külad tutvustasid neile kohaliku elu ning rääkisid oma toimetamisest sh kuidas ellu jääda maal. Õhtu lõppes Eesti õhtuga, kus tutvustatakse külalistele Eesti kombeid, tantse ning laule.


IFYE tähendab International Farm Youth Exchange. IFYE on vahva noor, kes tunneb huvi ümbritseva vastu. Aktiivse noorena on ta veetnud fantastilise suve mõnes välisriigis ja saanud kogemuse elades sealsetes peredes. Järgi proovinud teises kultuuris elamise ja selles keeles suhtlemise. Tagasi koju tulles on ta kindlasti mitme kogemuse võrra rikkam ja avatum uutele võimalustele!

Rohkem infot!